niedziela, 11 Marzec 2018 16:39

Gotał: nasz klub ma fajnych fanów!

Napastnik “ Dynamo-Brześć " Sandro Gotał w meczu o Superpuchar zaczął strzelać gole, zrealizowawszy karny w 14 minucie. W wyniku drużyna wygrała z rezultatem 2:1, a napastnik opowiedział o tym, kto upoważnił go do strzelania.

Jak się czujesz po pierwszym meczu na Białorusi …

- Doskonały start! Dla nas ten mecz był bardzo ważny. Dobrze przygotowaliśmy się do sezonu, było dużo treningów, dlatego chcieliśmy wygrać. Jestem bardzo szczęśliwy, że zdobyliśmy Superpuchar. Chcę podziękować kibicom, którzy przyjechali do Mińsku. Bardzo nas wspierali. Bardzo się cieszę, że nasz klub ma takich fajnych fanów.

Strzeliłeś karnego, dzięki któremu drużyna otworzyła konto bramkowe. Kto przyjmował tę decyzję?

- Artem Milewski. Zapytał mnie: " Jesteś pewien? ". Odpowiedziałem:  "Tak, oczywiście". I wtedy Artem oddał mi piłkę. Bardzo się cieszę, że zrealizowałem karny i zamieniłem konto bramkowe na 1:0 na naszą korzyść. Dziękuję Artemowi za to, że dowierzył mi to.

Czy białoruska "wiosenna" pogoda miała wpływ na twoją grę?

- W jakimś stopniu było nie tak, jak zawsze. Ale trzeba umieć grać, pokazywać wynik w każdych warunkach. Potrafiliśmy to zrobić. Pokazaliśmy, czego jesteśmy warci. Ale mam nadzieję, że niedługo pogoda się poprawi.

Przedsezonowe przygotowywanie przeprowadziliście w innych warunkach i na naturalnych boiskach …

- W Turcji i Hiszpanii trenowaliśmy na wspaniałych boiskach. Natomiast w Brześciu mieliśmy kilka treningów na sztucznej murawie, co pomogło nam przygotować się do meczu w Mińsku. Dlatego poradziliśmy sobie z niezwykłym dla nas boiskiem.

Niektóre uważają mecz otwarcia sezonu za formalny . A w najbliższą środę na "Dynamo-Brześć" czeka ważny pojedynek w ramach Pucharu Białorusi ze  "Słuckiem". Czy myśleliście o tym meczu?

- Nie, całkowicie byliśmy skupieni na grze o Superpuchar. Dla nas ona miała duże znaczenie. Nasza drużyna dobrze zbadała rywala, wiedzieliśmy, co mamy robić. Byliśmy nastawieni bardzo poważnie. Oczywiście, że chcieliśmy też ucieszyć naszych kibiców. Przecież oni pokonali kilkaset kilometrów, żeby przyjechać na tę grę i popierać nas. Bardzo się cieszę, że udało się nam podarować dla nich to zwycięstwo.

Następny mecz

Stadion: OKS „Brzeski” 25.06.18 (poniedziałek) 20:45
Dynamo-Brześć
Dynamo-Brześć
Gorodeya
Gorodeya
-:-

Portale społecznościowe

Reklama

AUDI PL 2018

 

astron vertical

Ads

 

astron horizontal